Niedrogie strony www

Niedrogie strony www

Niedrogie strony www

Niektórym się wydaje, że stworzenie strony www zawsze jest i wręcz musi być bardzo kosztowne. Tymczasem stereotyp ten nie zawsze znajduje potwierdzenie w rzeczywistości.tkaniny materiały Oczywiście nie da się zaprzeczyć temu, że na rynku działa mnóstwo firm, które za zrobienie witryny www, liczą sobie bardzo dużo. Nie jest to jednak reguła. Wszystko uzależnione jest bowiem od tego, czego tak naprawdę oczekujemy, jaką stroną jesteśmy zainteresowani i co ona ma sobą reprezentować. Nie zawsze bardzo rozbudowane strony są wskazane. Zależy to też od profilu naszej działalności. Nieskomplikowane strony internetowe charakteryzują się przejrzystością, czytelnością oraz jasno wyszczególnionymi informacjami.

Nie oznacza to, że są gorsze. Co więcej, przeciętny użytkownik niekoniecznie zauważy różnicę, bowiem część tych drogich stron wygląda bardzo podobnie. Wytyczne odnośnie naprawdę dobrej witryny internetowej są przecież niemalże zawsze podobne. Chodzi bowiem o to, by przykuwała ona uwagę potencjalnego klienta. Oczywiście ma zwracać uwagę w pozytywnym sensie. Wszelkie ciemne czy też jaskrawe tła na stronach działają raczej odpychająco i bardzo męczą oczy. Jeśli do tego dodamy jeszcze bardzo kontrastowy kolor czcionki, to już w ogóle otrzymujemy typową stronę, jaka jest unikana przez większość internautów. Jest to uniwersalna zasada zarówno odnośnie prostych stron, jak też tych bardzo rozbudowanych.

Inną zasadą tyczącą się każdej strony jest to, by zawierała ona podstawowe i przydatne informacje i aby potencjalny klient nie musiał szczególnie dużo czasu spędzać nad tym, aby je odnaleźć. Błądzenie bowiem po kolejnych zakładkach poszukiwaniu wartościowej informacji jest raczej bardzo irytujące i powoduje raczej potencjalne rozdrażnienie u potencjalnego klienta. Efekt tego jest łatwy do przewidzenia. Klient opuszcza zakładkę i poszukuje konkretnej usługi u konkurencji. Dlatego też tak istotne jest zadbanie o przejrzystość i o przykucie uwagi już na samym początku. Wiadomo, że stronę internetową ocenia się po pierwszym rzucie oka na nią. Tym samym wszystkie wyżej wymienione zasady powinny obowiązać zarówno twórców tak zwanych rozbudowanych witryn, bardzo drogich, jak i tych, tworzących proste strony. Decydując się na powierzenie stworzenia firmowej witryny, bierze się pod uwagę przede wszystkim cenę.

W przypadku prostych i przejrzystych stron, pozbawionych niektórych dodatków, cena ta będzie dużo niższa.

– autor artykułu